Category: Mekanlar

Chef in the Kitchen

breakfast

Kahvaltı mekanları bir süredir ilgi alanımızda. Akabinde yaptığımız yürüyüşler ise gün için yeterli enerjiyi depolamamıza yardımcı oluyor resmen. O sebepten, seçeceğimiz mekanların yürüyüş parkurlarına yakınlığı bizim için öncelikli kriter 🙂

Bugünkü kahvaltımızı Chef in the Kitchen‘da yaptık. Yeni açılmış olduğunu duyduğumuz bir mekan, ayrıca tabi ki civarında yürüyüş yapmak mümkün:)

Sarnıç AVM’de bulunan bu restoranı bir gün önceden arayıp açılış saatlerini öğrendik. Sabah 8:30’da açıp servise 9:00’da başlıyorlarmış. Bu kısa telefon konuşması bile aslında mekanın ciddiyetinin bir göstergesi oldu. Geçen gün sabah 10’da gidip kapısında kaldığımız bir yeri anımsadım çünkü şu an:) (more…)

Cafe Sepette

cafe sepette

Bir süredir sık periyotlarla arkadaşım Zeynep’le buluşup Ankara’nın kafelerinin, restoranlarının altını üstüne getirmeye çalışıyoruz. Sohbetimiz de buluşur buluşmaz başlıyor. Adeta birbirimizin sözünü kesercesine birşeyler anlatıyoruz; laf söz hiç bitmiyor. Kelimelerimiz birikmiş. Yediklerimizin içtiklerimizin yorumlarını aralara serpiştirerek, yemek yemeye neredeyse zor zaman buluyoruz:) Ama tabi ki sohbetin de yemeklerin de hakkını veriyoruz, bizden kaçmaz.

Bu buluşmamızda ODTÜ-A4 kapısına çok yakın bir yerde bulunan Cafe Sepette’ye gittik. Öyle burnumuzun dibi de değil hani, özellikle gittik. Dışarıdan bakıldığında klasik salaş bir kafe görüntüsü karşıladı beni ne yalan söyleyeyim ama içeride durum bir hayli farklılaştı. (more…)

Öksürük için Kara Turp – Bal Kürü (Resimli Anlatım)

karaturp ve bal

Soğukların başlamasıyla bir nevi hastalık mevsimi de başlamış oldu. Tabi ki ben de yakalandım “soğuk algınlığı” hastalığına. Her zamanki gibi faranjitle yer buldu hastalık vücudumda ama bu sefer her zamanki gibi kolay atlatamadım. Bebeğime süt verdiğim için ilaç kullanamadığımdan ve bebeğim küçük olduğu için dinlenemediğimden uzunca bir süre tam toparlayamadım. Son olarak da kuru öksürük boğazımda kaldı.

Çok can sıkıcı bu kuru öksürük, gıcık denilen, kızımı uyuturken musallat oluyor. Birkaç sefer öksürüp geri uyandırdığım oldu 😀 Bunun üzerine ben de bildiğim ancak uygulamadığım karaturp-bal kürünü uygulamaya karar verdim. Nasıl yaptığımı aşağıda biiiir bir anlatıyorum: (more…)

Bayram Kavurması

image

Bazı işleri yapmak için insanın kesinlikle motive olması gerekiyor. Yemek yapmak da bunlardan biri. Ara sıra çok canım yemek yapmayı çok istiyor, bazen de aklım başka yerlerde, kızımdan her kalan zamanı da yemek yaparak geçirecek değilim herhalde 🙂 (more…)