breakfast

Kahvaltı mekanları bir süredir ilgi alanımızda. Akabinde yaptığımız yürüyüşler ise gün için yeterli enerjiyi depolamamıza yardımcı oluyor resmen. O sebepten, seçeceğimiz mekanların yürüyüş parkurlarına yakınlığı bizim için öncelikli kriter 🙂

Bugünkü kahvaltımızı Chef in the Kitchen‘da yaptık. Yeni açılmış olduğunu duyduğumuz bir mekan, ayrıca tabi ki civarında yürüyüş yapmak mümkün:)

Sarnıç AVM’de bulunan bu restoranı bir gün önceden arayıp açılış saatlerini öğrendik. Sabah 8:30’da açıp servise 9:00’da başlıyorlarmış. Bu kısa telefon konuşması bile aslında mekanın ciddiyetinin bir göstergesi oldu. Geçen gün sabah 10’da gidip kapısında kaldığımız bir yeri anımsadım çünkü şu an:)

Chef in the KitchnFotoğrafta gördüğünüz Chef in the Kitchen yazısını oluşturan harflerin hepsi birer menü. Menü istediğinizde ordan çıkarıp getiriyorlar. Çok sevimli. Bana E harfi geldi, tesadüf işte 🙂 Bu arada ‘Kitchen’daki ‘E’ birilerindeydi büyük ihtimalle, o sebeple fotoğrafta yok.

Serpme kahvaltı söyledik ancak suç ortağım Zeynep vejeterjan olduğu için ve ben de işlenmiş et ürünlerini çok tercih etmediğim için kahvaltıdaki etli yiyecekleri peynirle değiş tokuş yapmalarını istedik. Kırmadılar. Birçok çeşit peynirin içinde bulunduğu bir kahvaltı geldi ki peynirlerin çeşitli olması kahvaltı için çok önemli bence. Üstten çekilmiş fotoğrafta miktarı pek belli olmuyor ama üst üste yığılmış durumda. Peynire doyduk:)

chef_in_the_kitchen.jpg

kahvalti

Kahvaltıya dahil omletimizi bol otlu ve biraz peynirli aldık. Ayrıca fotoğraflamadığım ve masada olan bir dolu şey daha var galiba. Kayısılar, cevizler, filanlar, fıstıklar. Sunum 10 numara. Gördüklerinizi 2 kişi bitiremedik bu arada:)

Gelelim diğer meselelere:

  • Çay bardaklarına bayıldım. Evde de bu bardakları kullanıyorum, bu şekilde çayın son yudumu bile sıcak oluyor.
  • Çayı güzel demliyorlar. Bence ben çaydan anlıyorum ve gerçekten çok iyiydi.
  • Çalışanlar güler yüzlü insanlar, sağolsunlar.
  • Mekanda sigara içilmeyen kısımla sigara içilen dış kısmı ayırmışlar. Bu benim için çok önemli, bebeğimle de gelebilirim çünkü rahatlıkla.
  • Ekmekler güzeldi ancak daha çeşitli ve daha taze olabilir.
  • Ben de böyleyim işte, listelemeden duramıyorum 🙂

seker fabrikasi

Upuzun süren kahvaltımızı yediklerimizi yakmak üzere sonlandırdık. Yürüyüş önemli. Bu arada fotoğrafta gördüğünüz kutularda getiriyorlar hesabı. Biri Şeker Fabrikasına, diğeri İş Bankasına ait.

Son olarak Chef in the Kitchen’ın sadece kahvaltı vermediğini belirtmek istiyorum. Diğer lezzetlerini de tatmak isteriz. Zira kahvaltıdan sonra ikram ettikleri panna cotta bir sonraki ziyaretimiz için davet niteliğindeydi resmen. Oldukça doyurucu kahvaltıdan sonra bile hamhum yedik 🙂

panna cotta
Gülen panna cotta:)

chef in the kitchen cayyolu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *